Prostor pro ztišení

Prostor pro ztišení je možnost přijet individuálně do Kolínského kláštera a věnovat se ztišení, modlitbě, kontemplaci. Tento prostor otevíráme pro všechny, kteří již absolvovali nějaký kurz v kolínském klášteře a znají specifický provoz exercičního domu.

Pobyt v klášteře probíhá v po celou dobu v tichu. Je určen pro usebrání, ne pro zábavu či "homeoffice".  V současnosti umožňujeme ubytování pouze na samostatných pokojích s vlastním sociálním zařízením. Délka pobytu jsou minimálně 2 noci. 

 

Stravování se liší podle nabídky v daný termín - buď probíhá formou polopenze, tj. snídaně a večeře (švédské stoly), nebo je ve zcela samostatné režii účastníků. V rámci aktuálních protiepidemických opatření se pokrmy konzumují u oddělených stolů, u venkovních stolečků, případně na pokoji. Při polopenzi si zajištují účastníci samostatně jen oběd - např. z výdejního okénka místní restaurace či jídelny. Není možné si vařit na pokoji. Ve společných prostorách je k dispozici lednice a mikrovlnná trouba.

Účastníkům jsou k dispozici určené prostory kláštera k individuální modlitbě, kontemplaci. Součástí pobytu mohou být i společné kontemplace. 

Součástí pobytu je také podílení se na chodu domu ve formě drobné pravidelné činnosti (dolévání vody do kávovaru, krájení zeleniny) nebo jednorázové práce v domě či na zahradě (zhruba hodina denně).

Přihlásit se lze pouze osobně, není možné přihlásit někoho jiného (např. darem). Po dobu pobytu není možné si zvát si do kláštera návštěvy či konzumovat alkohol.