top of page

Prostor pro ztišení - pobyty v ústraní

Kolínský klášter poskytuje pobyty v ústraní pro zájemce, kteří cítí potřebu klidu a vzdálení se rušivému zahlcení každodenností. Teprve v tomto odstupu máme šanci zaslechnout tichý vnitřní hlas. 

Pobyt v klášteře probíhá  v tichu a je určen zejména pro usebrání.  Můžete se věnovat sobě, tvořivé inspiraci, modlitbě, kontemplaci. Účastníkům jsou k dispozici určené prostory kláštera, rajský dvůr, zahrada a kaple k individuální modlitbě. Klášter je umístěn v centru města blízko hlavního historického náměstí a chrámu sv. Bartoloměje. Více v naší galerii.

 

Ubytování je možné na čtyřech samostatných pokojích, dva jednolůžkové a dva dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením a společnou plně vybavenou kuchyňkou. Délka pobytu jsou minimálně 2 noci, maximální pobyt jeden měsíc. Stravování probíhá formou polopenze, tj. snídaně a večeře (zajištění potravin), nebo je ve zcela samostatné režii účastníků.  Při polopenzi si také zajišťují účastníci samostatně oběd. Mohou si vyžádat oběd, který se podává v klášteře (v případě, že probíhá kurz nebo cvičení) nebo uvařit vlastní oběd popř. objednat z místní restaurace či jídelny. Není možné si vařit na pokoji, ale společná kuchyňka umožňuje ohřát nebo uvařit jednoduchá jídla.

 

Pokud jste již absolvovali nějaký kurz v kolínském klášteře nebo znáte specifický provoz exercičních domů budete v domácím prostředí. Pro ty, kteří chtějí přijít do klášterního prostředí poprvé několik doplňujících informací. Pobyt v našem klášteře není pobytem pro společnou zábavu a po dobu pobytu není možné si zvát si do kláštera návštěvy či konzumovat alkohol. Ztišení nicméně neznamená úplné mlčení, uzavřenou klauzuru a přísnou askezi, ale především zdrženlivost.

Formulář pro přihlášení: Prostor pro ztišení

Přihlásit se lze pouze osobně, není možné přihlásit někoho jiného (např. darem). Platba podléhá všeobecným podmínkám pro přihlášení.

 

Jednolůžkový pokoj  

   - ceny za pobyt bez polopenze

 

víkend (2 noci)             1160,-

3 noci                             1500,-

5 nocí                             2300,-

7 nocí                             2940,-

14 nocí                           4690,-

30 nocí                          7490,-

Dvolůžkový pokoj  

   - ceny za pobyt bez polopenze

víkend (2 noci)            1760,-

3 noci                            2250,-

5 nocí                            3450,-

7 nocí                             4410,-

14 nocí                           7035,-

30 nocí                         11235,-

Cena polopenze:     80,- /den

Cena za oběd:           120,-/den

Všechny uvedené ceny jsou v CZK.

bottom of page