Kolínský klášter je místo pro ty, kdo hledají prostor pro ztišení a chtějí vyvinout vážné úsilí v rozvoji svého duchovního života. Duchovním rozumíme to, co se týká smyslu života.

klášterní zahrada
klášterní zahrada

press to zoom
Kolín jarní 2021
Kolín jarní 2021

press to zoom
Kolín letní 2015
Kolín letní 2015

press to zoom
klášterní zahrada
klášterní zahrada

press to zoom
1/3

Posláním Kolínského kláštera - centra spirituality a duchovních cvičení, z.ú. je napomáhat integrálnímu rozvoji osobnosti s důrazem na její duchovní rozměr. Nabízíme účastníkům našich programů prostor ticha a usebrání, inspirativní podněty a individuální konzultace (osobní doprovázení) na jejich cestě lidského zrání a nalézání životních hodnot, případně orientace v konkrétních životních situacích, vyžadujících klidné a zodpovědné vlastní rozhodování. Nabízíme klidný dům s dlouhou duchovní historií, s velkou zahradou a zejména tým zkušených doprovázejících, většinou s teologickou a psychologickou kompetencí. Vycházíme z bohaté tradice křesťanské spirituality, jsme však otevřeni jak věřícím křesťanských církví, tak vnímavým a hledajícím lidem bez církevního zakotvení či náboženské víry. Čerpáme i ze zahraničních zkušeností podobných institucí a využíváme i jejich zkušené lektory.

.

Duchovní cvičení, neboli exercicie jsou dny strávené v tichu a ústraní, kdy usilujeme o hlubší sebepoznání, prohloubení své duchovní praxe a uspořádání vlastního života. Mezi tradiční prvky duchovních cvičení patří modlitba, meditace, pozorná interakce s přírodou, s duchovními texty a s duchovním průvodcem. Popis jednotlivých kurzů najdete zde

Aktuálně

11. 5. 2022

Vyhlašujeme nové kurzy. 

Vyhlásili jsme kurzy od září až do konce roku. Opět pořádáme tradiční kurzy a po zrušení všech epidemických opatření se můžeme opět setkávat bez omezujících podmínek a obav. 

Přihlášení a více informací v programu.

Připravujeme

30. 5. 2022

Beseda s Alešem Palánem  

Autor úspěšné knihy Raději zešílet v divočině, oceněné cenou Magnesia litera, bude uvádět svou novou knihu v diskusním večeru, který se koná v kolínském klášteře a který organizujeme spolu s Domácím hospicem Kolín. Vstupné dobrovolné. Začátek v 19:00.

Rezervace.

Připravujeme

8. 6. 2022

Hudba a kontemplace  

Nový typ kurzu, který má za cíl prohloubit kontemplativní zkušenost skrze práci s tichem a vnitřní pozorností k tónům a zvukům. Budeme odkládat všechny zkušenosti s hudbou, abychom je našli jinak. Program bude z velké většiny tvořen tichou meditací a silenciem. Dále budeme rozeznívat jednoduché hudební nástroje, hledat svůj tón, skupina bude mít možnost se vnímat přes hudbu, která bude společně vytvářena. Bude k dispozici velké množství různých hudebních nástrojů se specifickým a kvalitním zvukem, které jsou velmi intuitivně ovladatelné. Pro účast není nutné hudební nadání ani aktivní muzikální zkušenosti. 

Bude nabídnuta možnost osobních rozhovorů.

Přihlášení.

Podpořte Kolínský klášter:
Podporují nás:
01_GI_GOSPEL_CMYK_horizontal (2).jpg
Spolupracujeme:
Salvator.jp2
Snímek obrazovky 2022-05-10 v 10.09.15.jp2
Hospic.jpg