Kolínský klášter je místo pro ty, kdo hledají prostor pro ztišení a chtějí vyvinout vážné úsilí v rozvoji svého duchovního života. Duchovním rozumíme to, co se týká smyslu života.

klášterní zahrada
klášterní zahrada

press to zoom
Kolín jarní 2021
Kolín jarní 2021

press to zoom
Kolín letní 2015
Kolín letní 2015

press to zoom
klášterní zahrada
klášterní zahrada

press to zoom
1/3

Posláním Kolínského kláštera - centra spirituality a duchovních cvičení, z.ú. je napomáhat integrálnímu rozvoji osobnosti s důrazem na její duchovní rozměr. Nabízíme účastníkům našich programů prostor ticha a usebrání, inspirativní podněty a individuální konzultace (osobní doprovázení) na jejich cestě lidského zrání a nalézání životních hodnot, případně orientace v konkrétních životních situacích, vyžadujících klidné a zodpovědné vlastní rozhodování. Nabízíme klidný dům s dlouhou duchovní historií, s velkou zahradou a zejména tým zkušených doprovázejících, většinou s teologickou a psychologickou kompetencí. Vycházíme z bohaté tradice křesťanské spirituality, jsme však otevřeni jak věřícím křesťanských církví, tak vnímavým a hledajícím lidem bez církevního zakotvení či náboženské víry. Čerpáme i ze zahraničních zkušeností podobných institucí a využíváme i jejich zkušené lektory.

.

Duchovní cvičení, neboli exercicie jsou dny strávené v tichu a ústraní, kdy usilujeme o hlubší sebepoznání, prohloubení své duchovní praxe a uspořádání vlastního života. Mezi tradiční prvky duchovních cvičení patří modlitba, meditace, pozorná interakce s přírodou, s duchovními texty a s duchovním průvodcem. Popis jednotlivých kurzů najdete zde

Aktuálně

21. 9. 2022

Od začátku října se můžete přihlásit na nové kurzy.

Připravili jsme kurzy od konce roku až do Velikonočních svátků 2023. Zveřejníme je k přihlášení od 1. října.

Přihlášení a více informací v programu.

Připravujeme

21. 9. 2022

  

Centrum péče o duši ve spolupráci s Kolínským klášterem – Centrem spirituality a duchovních cvičení, z. ú. pořádá

Úvod do meditace - Kurz pro studenty a zaměstnance Univerzity Karlovy

 

Zveme vás na kurz, který nabídne praktické uvedení do meditace, právě jako praxe bdělé a laskavé pozornosti. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky a je otevřen všem studentům a zaměstnancům UK bez ohledu na vztah k náboženství. Způsob meditace bude vycházet z křesťanské tradice, ale bude čerpat inspiraci i z jiných duchovních směrů. Součástí kurzu bude teoretické zarámování a především praktický úvod a společná meditační praxe. Část programu bude probíhat v tichu. Kurz je dotován z fondů UK a ostatním zájemcům bude nabídnuto místo v případě, že studenti a zaměstnanci UK nezaplní zcela kapacitu kurzu.

Kurzem provází:

Prof. Ivana Noble, teoložka, zakladatelka Centra péče o duši a farářka Církve československé husitské

Mgr. Pavel Pola, katolický kněz a člen Řádu bosých karmelitánů, odborný spolupracovník Centra péče o duši

Přihláška

Podpořte Kolínský klášter:
Podporují nás:
Spolupracujeme:
01_GI_GOSPEL_CMYK_horizontal (2).jpg
Salvator.jp2
Snímek obrazovky 2022-05-10 v 10.09.15.jp2
Hospic.jpg